1. Yüksek Eğitim Kalitesi


Sofya Tıp Üniversitesi ve Plovdiv Tip Üniversitelerinin Avrupa’da en yüksek prestij ve eğitim kalitesine sahip olan üniversiteler olduğunu biliyor muydunuz? Bulgaristan Üniversiteleri her zaman için öğrencinin daha kaliteli ve verimli bir eğitim alması için yatırımlar yapar. Örnek olarak, Plovdiv Tip Üniversitesi bu sene pratik derslerinin daha modern bir yapı içerisinde daha modern ekipmanlarla gerçekleşmesi için yeni ve çağdaş binalar yaptırıyor.
2.Küçük Ülke, Büyük Fırsatlar


Bulgaristan çok sayıda genç insanın kolayca iş bulabildiği, Avrupa’nın girişim şampiyonu olarak nitelendirilen ülkesidir. Öğrenci iken karşınıza çıkacak sayısız iş fırsatların yanı sıra, mezun olduktan sonra da rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Bulgaristan gençlerin ülkede iş kurmasına ve girişimler başlatmasına çok sıcak bakıyor. Bu nedenle eğitim alırken veya mezun olduktan sonra kendi girişiminizi kurabilirsiniz.
3. Bulgaristan’da Herşey Ucuz


Diğer Avrupa şehirleri ile karşılaştırıldığında, Bulgaristan şehirleri yaşamak için oldukça ucuz. Başkent Sofya’da şık bir akşam yemeğini 5 euro’ya rahatlıkla yiyebilirsiniz. 20 dakikalık bir taksi seyahatinin fiyatı yaklaşık olarak 6 eurodur. Aynı zamanda Sofya’dan diğer Avrupa şehirlerine uçak biletlerinin oldukça ucuz olduğunu da belirtmekte fayda var. Daha küçük şehirlere gidildikçe ise fiyatlar kayda değer şekilde düşer. Avrupa’da eğitim alıp yüksek bir bütçesi olmayan öğrenciler için Bulgaristan ideal bir ülkedir.4. Düşük Üniversite Eğitim Ücretleri


Eğer ki Avrupa’da dünya sıralamalarında aynı yerlerde olan diğer ülkelerdeki üniversite fiyatları sizi korkutuyorsa Bulgaristan sizin için çok doğru bir seçim. Çoğu Avrupa ülkelerinde senelik ödemeniz gereken tutarların neredeyse 5te birine aynı yüksek kalitede eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda mezun olduğunuzda uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomaya ve yıllardır Avrupa’da yaşamanın size kattıklarına sahip olursunuz. *Detaylı üniversite fiyatları için lütfen danışmanınızla iletişime geçiniz.
5. Üniversitelerden Kabul Almak Çok Daha Kolay


İngiltere, Amerika ve çoğu Avrupa ülkesinde üniversiteye kabul almak oldukça zorlayıcı olabiliyorken Bulgaristan üniversitelerine kabul almak ve eğitiminize başlamak daha kolaydır. *Üniversite giriş şartları için lütfen danışmanınız ile iletişime geçiniz.

6. Hem Yerel Hem Enternasyonel Ortam


Bulgaristan, son zamanlarda yüksek eğitim kalitesine rağmen düşük ücretlere sahip olan üniversiteleri, doğal güzellikleri ve güvenliği ile yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin gözde ülkeleri listesinde yerini aldı. Güçlü Balkan kültürü, tarihi ve mimarisi ile hem yerel güzellikleri hem de okumaya gelen yüksek sayıda yabancı öğrenci ile enternasyonel bir yaşam sunuyor.
7. Yaz İnsanı mısın Yoksa Kış mı?


Yazın uçsuz bucaksız sahillerde güneşin tadını çıkarmak isteyenlerden mısınız yoksa karlı havada beyaza bürünmüş zirvelerde bacası tüten ağaç evlerin arasında kayak yapmak isteyenleren mi? Ya da sonbaharda ormanlarda tüptürüncü yapraklarla kaplı patikalarda trekking yapmak isteyenlerden mi? Denize olan kıyıları ve yemyeşil ormanlarla kaplı dağları ile Bulgaristanda 4 mevsim aktivitelerinin tadını çıkarabilirsiniz.
8. Uluslararası Geçerli Diploma


Bulgaristan Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Bulgaristan’da alınan bütün diplomaların uluslararası geçerliliği vardır. Bu durumda eğer ki mezun olduktan sonra başka bir Avrupa Ülkesinde çalışmak ister veya eğitiminize devam etmek isterseniz hiç bir engele takılmadan kolaylıkla kabul alabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan Avrupa Birliğinde olduğu için Erasmuş değişim programı ile istediğiniz Avrupa Ülkesinde eğitim alabilirsiniz.
9. Yüksek Lisans > Lisans


Bulgaristan’da Tıp, Dış Hekimliği veya Eczacılık okuyan öğrenciler direkt olarak master diplomasi ile mezun olduklarından dolayı diğer mezunlara karşı yüksek bir avantaj ile mezun olurlar. Pratik derslerini de içeren 6 senelik bir eğitimden sonra başka bir master programı ve Pratik derslerini veren bir program bakmak yerine hiç zaman kaybetmeden direkt olarak çalışmaya başlayabilirler.

10. Full Paket Yaşam


Bulgaristan çok büyük bir ülke olmadığından dolayı bütün sahiller ve dağlara çok kısa sürece ulaşılabilir. Örneğin Sofya merkezde yaşayıp Vitosha dağında kayak yapmaya yalnızca 30 dakikalık bir toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Bulgaristan çok düşük maliyetlerle herhangi bir Avrupa Ülkesindeki yüksek yaşam kalitesini yakalayabileceğiniz bir ülkedir. Neden siz de bu fırsatı yakalamayasınız?


Adres
49 Archdale, 2B Charleston, New York City, USA
Telefon
Support: +777 (100) 1234
Sales manager: +777 (100) 4321
Director: +777 (100) 1243
E-posta
Sales manager: manager@example.com

Fusce odio ante, consectetur nec dictum at, cursus congue orci. Donec vel tellus eget massa lacinia pulvinar ut eu lectus. Quisque elit augue, gravida sit amet egestas quis, vehicula nec magna. Vivamus nec nulla magna, et fringilla arcu. Sed ac quam at elit feugiat semper eu at nulla. Morbi vel urna non massa faucibus mollis.

Phasellus vulputate, lectus eu consequat scelerisque, felis odio consequat enim, ut vulputate elit lacus nec ipsum. Vivamus non sollicitudin eros. Nunc ut pulvinar felis. Ut lectus orci, cursus ac semper nec, lobortis nec urna.

Bize Yazın

* Gerekli alan